KONTAKT
Kontakt
Telefón (SK): +421 907 200 036 +421 905 500 448
Email (SK): stemisport@gmail.com

Maqui prášok 70g

Maqui prášok 70g

Maqui je bobuľovité ovocie tmavo fialovej farby, divo rastúce v tvrdých podmienkach Patagónie.
Tradične indiáni z kmeňa Mapučov vyrábali z maqui fermentovaný nápoj, ktorý im dodával silu a výdrž pri dlhých pochodoch a bojoch. Tento kmeň tiež využíval maqui ako liečivú rastlinu, a to nielen plody, ale aj listy a stonky.
Tvrdí sa, že je najbohatšie na antioxidanty spomedzi všetkých druhov ovocia. Odporúča sa pri chudnutí, na detoxikáciu a údajne pôsobí aj proti starnutiu.


-obsahuje antokyaníny- prírodné farbivá, ktoré spôsobujú purpurové až tmavo fialové zafarbenie plodov (aj açai, černice, čierne ríbezle–-), ktoré rastliny produkujú na svoju vlastnú ochranu proti slnečnému žiareniu, škodcom a chorobám. 

Maqui, ktoré vám ponúkame je sušené mrazom, tzv. lyofilizáciou. Ide o proces odparenia vody zo zamrznutých produktov. Lyofilizácia sa už desiatky rokov používa pri vedeckom výskume mikroorganizmov, pretože sa tak uchováva ich životnosť aj niekoľko rokov. V poslednom období sa používa čoraz viac aj na spracovanie potravín, aby sa v čo najvyššej možnej miere zachovali všetky výživové látky.

AKO POUŽIŤ MAQUI PRÁŠOK
Maqui prášok môžete pridať do smoothie alebo džúsu. Aby boli čo najlepšie zachované jeho výživové hodnoty, neupravujte ho tepelne na viac ako 42°C.
Maqui má príjemnú chuť bobuľovitého ovocia. Dá sa ľubovoľne kombinovať s inými čerstvými či sušenými plodmi alebo práškami.

Recept na koktail z maqui
Rozmixujte 3 dcl jahodovej šťavy, 1 dcl vody, pol banánu, 2 lyžičky maqui prášku, pol lyžice konopného proteínu, mletý kardamón (podľa chuti), lyžicu kokosového mlieka.

 

ROZMERY:  70 g

ZNAČKA: ISWARI

15,40 €
Dostupnosť: skladom
Kód: Maqui prášok 70g