KONTAKT
Kontakt
Telefón (SK): +421 907 200 036 +421 905 500 448
Email (SK): stemisport@gmail.com

CHIA semená 170g

CHIA semená 170g

Semená Chia zo Šalvie hispánskej (Salvia hispanica)- podporuje koncentráciu a dodáva energiu, preto je vhodná pre ľudí, ktorí sú fyzicky a psychicky vyťažení, ktorí vykonávajú náročnú manuálnu prácu, pre ženy na materskej dovolenke, študentov, športovcov.

Zloženie: celé semená chia zo šalvie hispánskej (Salvia hispanica) BEZ ÚPRAVY do rôznych jedál, napr. do pečiva, jogurtov, omáčok, nápojov. Odporúčaná maximálna denná dávka je 25 gramov = 2 čajové lyžičky

1. Viac energie počas celého dňa 
2. Zvýšená psychická koncentrácia a pozornosť
3. Vysoký krvný tlak v rovnováhe
4. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselín
5. Vitamíny skupiny B
6. 5x viac vápnika ako v mlieku
7. Vysoký obsah antioxidantov
8. Pomoc pri chudnutí bez pocitu hladu
9. Podpora detoxikácie organizmu
10. Vysoký podiel vlákniny


Chia a cukor
 

Chia semienka sú schopné absorbovať viac ako deväťnásobok svojho objemu vo vode (vytvoria gél). Tento gél spôsobuje pomalý prestup sacharidov do tela. Sacharidy sa pomalšie menia na glukózu (monosacharid = jednoduchý cukor , ktorú využívame ako zdroj energie. Toto spomalenie v premene sacharidov na cukor, podporuje budovanie vytrvalosti (napríklad u športovcov). Sacharidy sú palivom na výrobu energie v našom tele. Predĺženie doby ich premeny na jednoduchý cukor, stabilizuje metabolické zmeny. Zníženie vzostupov a poklesov hladiny cukru, umožňuje dlhšie zásobovanie tela energiou. Takto si telo udržuje pocit plnosti po dlhú dobu. Chia semienka môžeme označiť ako nášho “manažéra cukru” .

Chia semienka znižujú krvný tlak. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, napríklad ľudia v staršej vekovej skupine.

Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, alebo užívajú lieky na riedenie krvi (napr.warfarin, anopirin by nemali konzumovať Chia semienka.

Váha: 170g

3,90 €
Dostupnosť: skladom
Kód: CHIA semená 170g