KONTAKT
Kontakt
Telefón (SK): +421 907 200 036 +421 905 500 448
Email (SK): stemisport@gmail.com

Camu Camu prášok 80g

Camu Camu prášok 80g

Ovocie camu camu pochádza z amazonských pralesov a vyznačuje sa mimoriadne vysokým obsahom vitamínu C- až 2%, je čisto prírodný, spracovávaný obzvlášť šetrne a bez tepelnej úpravy.
Vitamín C (kyselina askorbová) si ľudský organizmus nedokáže sám vyprodukovať a musí ho získavať zo stravy. Pre život a zdravie človeka je však absolútne nepostrádateľný. 

• reguluje metabolizmu aminokyselín
• udržiavanie pevnosti cievnych stien (najmä kapilár) a tkanivové dýchanie
• podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych krviniek, vývoj kostí, zubov a chrupaviek, podporuje rast a odstraňuje voľné radikály.

Mierny nedostatok vitamínu C sa prejavuje spomaleným rastom, kazením zubov, narušením stavby kostí, deformitami kĺbov, nedostatočnou odolnosťou proti infekciám, únavou, žalúdočnými problémami, lámavými kapilárami a zníženou tvorbou mlieka. Extrémny nedostatok vitamínu C spôsobuje chorobu skorbut, ktorá sa prejavuje anémiou, krvácavosťou, opuchom kĺbov a ďasien, stratou zubov, krehkosťou kostí, sterilitou, častými infekciami, atrofiou svalov a žalúdočnými vredmi.

Odporúčaná denná dávka vitamínu C je 75 mg. Čajová lyžička BIO prášku camu camu (5 g) pokryje viac než dostatočne dennú dávku vitamínu C.

AKO POUŽIŤ BIO CAMU CAMU PRÁŠOK
Aby bol zachovaný vitamín C, nesmie sa camu camu prášok tepelne upravovať. Môžete ho použiť napríklad nasledovne:
• pridajte do ovocného džúsu alebo rastlinného mlieka
• rozmixujte spolu s ovocím
• pridajte do müsli, obilninovej kaše, vločiek

ROZMERY: 80g

ZNAČKA: HEALTH LINK

11,90 €
Dostupnosť: skladom
Kód: Camu Camu prášok 80g